Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie basenu?
14 maja 2019
Jak wybrać najlepsze przykrycie basenu?
28 czerwca 2019
Pokaż wszystko

Aqualoon – doskonała alternatywa dla piasku kwarcowego w filtrze basenowym

Child's Palm and blue clean crystal water

Jeśli zastanawiasz się, co zamiast popularnego piasku kwarcowego można zastosować w basenowym filtrze, chętnie Ci podpowiemy.

W tej roli świetnie sprawdzi się innowacyjny wkład filtracyjny z polietylenu o nazwie Aqualoon. Stosuje się go zarówno do filtrów kartuszowych, jak i do filtrów piaskowych w basenach.

Co więcej, zastosowanie właśnie tej alternatywy pozwoli zaoszczędzić pieniądze – to między innymi ze względu na to, iż jedno opakowanie wkładu filtracyjnego Aqualoon (o gramaturze 700 gramów) odpowiada jednemu, 25-kilowemu opakowaniu piasku kwarcowego i można go wymieniać co 3 lata.

Jednak nie tylko to pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy. .

Bardzo istotne jest to, iż dzięki Aqualoonowi płukanie wsteczne będzie można wykonywać wyłącznie cztery razy w roku, zamiast trzech – czterech razy w miesiącu.

Przyczyni się do znacznej redukcji kosztów pochłaniających rachunki za wodę, jak również wpłynie na działanie na korzyść środowiska naturalnego.

Bardzo istotna jest również kwestia zużycia energii podczas użytkowania basenu. Jak wiadomo, przy posiadaniu basenu koniecznie jest także używanie pompy. Im większe ciśnienie ona generuje, tym więcej energii zostaje wówczas zużyte.

Aqualoon, w przeciwieństwie do piasku kwarcowego, dość istotnie zmniejsza obciążenie pompy, zwiększając tym samym efektywność energetyczną. To z kolei przekłada się na kolejny aspekt oszczędzania – niższe rachunki za prąd. Aqualoon wychwytuje zanieczyszczenia od 1 mikrona.

Nie powinno zatem ulegać wątpliwości, że wkład filtracyjny Aqualoon jest najlepszym rozwiązaniem, które stanowczo deklasuje piasek kwarcowy lub filtry kartuszowe w basenach. Jego wybór nie powinien nikogo dziwić – to wyjątkowy i bardzo dobry jakościowo produkt.

Child's Palm and blue clean crystal water

Child’s Palm and blue clean crystal water