Wybierz najlepszy odkurzacz basenowy
16 kwietnia 2019
Aqualoon – doskonała alternatywa dla piasku kwarcowego w filtrze basenowym
17 czerwca 2019
Pokaż wszystko

Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie basenu?

Luxurious white villa with a big pool, photographed at night

Basen jest obiektem który jest w stanie uatrakcyjnić każdy ogród. Rozświetlona słońcem błękitna woda prezentuje się świetnie. Co jednak gdy przychodzi wieczór i zapada zmrok? Wtedy basen traci na swoim uroku. Aby temu zapobiec najlepiej zamontować specjalnie przeznaczone do basenów oświetlenie.

Pool and waterfall at night - vacation background

Jak wybrać oświetlenie do basenu?

Wybierając oświetlenie basenowe masz do wyboru lampy tradycyjne lub ledowe. Lampy led są energooszczędne, dzięki czemu są najbardziej popularnym rozwiązaniem.

Kolejną kwestią na jaką warto zwrócić uwagę jest kolor lampy. Możemy zdecydować się na klasyczne białe światło albo zaszaleć z kolorami. Aby uzyskać różnokolorowy efekt można zastosować montowane na stałe przesłony na lampy basenowe lub zakupić lampy ledowe z opcją zmiany barwy. W tym drugim przypadku warto zakupić również modulator lamp basenowych, który sprawi, że w basenie odbędzie się wspaniały pokaz świetlny.

Aby przez długi czas cieszyć się dobrym stanem oświetlenia dobrze jest dobrać również transformator, który generuje stałe napięcie prądu, niwelując jego szkodliwe spadki.

Zdalna kontrola oświetlenia

Pilot do lamp basenowych oraz do modulatora sprawi, że włączanie lub zmiana barwy świateł w basenie będzie możliwa nawet bez wychodzenia z domu. To duże ułatwienie i wygoda, ponieważ oświetlenia nie trzeba wtedy włączać ręcznie.

Ciesz się pięknym basenem o każdej porze dnia i nocy

Zastosowanie się do naszych porad pomoże w skuteczny i bezpieczny sposób oświetlić zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny basen.

Wysokiej jakości oświetlenie oraz inne produkty niezbędne do rekreacji wodnej znajdziecie w asortymencie naszego sklepu internetowego e-ogród.pl.