Sprawdź zalety pompy ciepłą Fairland INVER X (seria: IXCR) z funkcją TURBO OGRZEWANIA
30 marca 2021
Pokaż wszystko

Pompy ciepła do basenu

Pompa ciepła to bardzo prosta i do tego dość tania metoda pozwalająca na ogrzanie wody w basenie. Zapewni ona nie tylko optymalną temperaturę wody, lecz także przedłuży sezon związany z korzystaniem z basenu. Dowiedz się, jaka pompa ciepła będzie odpowiednia do Twojego basenu.

Jak dobrać pompę ciepła do basenu?

Przed inwestycją w taką alternatywę należy dokonać właściwych obliczeń określających zapotrzebowanie na moc cieplną . Nie wiesz jaką pompę ciepła wybrać do swojego basenu? Napisz do nas info@e-ogrod.com.pl – pomożemy! Ponadto, możesz też skorzystać z wykresów rachunkowych, które pozwolą Ci zainwestować we odpowiednią pompę ciepła. Pamiętaj także o tym, że parametr nakreślający moc urządzenia znajduje się również w każdej instrukcji obsługi.

Ceny inwestycji w pompę ciepła

Basenowa pompa ciepła to gwarancja gorącej wody niezależnie od tego, jakie panują warunki atmosferyczne na zewnątrz. Warto zatem poznać koszt takiej inwestycji. W tym przypadku należy uwzględnić wydatki powiązane z zakupem nie tylko samego urządzenia, lecz również rur i kształtek pozwalających na doprowadzanie wody.

Co więcej, w celu utrzymania odpowiedniej temperatury potrzebna będzie też pokrywa solarna.

Jakie elementy odgrywają szczególne znaczenie, jeżeli chodzi o ceny eksploatacyjne korzystania z basenowej pompy ciepła?

W przypadku wydatków eksploatacyjnych trzeba zwracać szczególną uwagę na ergonomiczne zarządzanie stratą ciepła. Gdy basen nie jest użytkowany najlepiej przykrywać jego powierzchnię. Dzięki temu utrzymasz temperaturę wody. Najlepszy efekt podczas używania Basenowej pompy ciepła można uzyskać gdy zbiornik jest dodatkowo izolowany. Izolację wykonuje się podczas budowy, rozłożenia basenu. Częste eliminowanie zanieczyszczeń ze ścian i dna basenu uchroni przed większymi kosztami związanymi z tą procedurą.
Sprzęty z działu techniki basenowej pozwalają na utrzymanie basenu w czystości

Pierwsze podgrzewanie wody w basenie

Pompa ciepła do basenu ogrodowego ma zwiększone zapotrzebowanie na ciepło w sezonie letnim przy pierwszym uruchomieniu. Taki stan rzeczy wynika z tego, gdyż wtedy urządzenie wymaga znacznie więcej siły na podgrzanie wody. Pamiętaj o tym, że systematyczne korzystanie z basenów wymusza cykliczne działanie basenowej pompy ciepła i tym sposobem sprawia, że pobór mocy jest znacznie niższy. W rezultacie zarządzenie tym sprzętem będzie bardziej intuicyjne i umożliwi Ci na czerpanie przyjemności z gorącej kąpieli w basenie niezależnie od warunków panujących na dworze. Polecamy inverterowe pompy ciepła do basenu np. Inverter Plus, Comfortline Inverter, Inver X Turbo firmy Fairland oraz pompy ciepła firmy Tebas.

Jak skutecznie zatrzymać ucieczkę ciepła z basenu?

Warto też dowiedzieć się, jak z sukcesem utrzymać ciepło w basenie Świetnym pomysłem z pewnością będzie przykrywanie basenu folią solaryczną, gdy z niego nie korzystasz lub podczas zimnych nocy. Co więcej, pokrywy solarne pozwolą nagrzać wodę za pomocą promieni słonecznych. Dodatkowo ściany i dno basenu można pokryć izolacją. Pomoże Ci w tym też częste uruchamianie basenowej pompy ciepła. Ustaw też basen w nasłonecznionym miejscu i systematycznie dbaj o czystość basenowej wody.