Jak wybrać najlepsze przykrycie basenu?
28 czerwca 2019
Dlaczego stosowanie witaminy C w basenie to błąd?
22 sierpnia 2019
Pokaż wszystko

Jak dbać o wodę w basenie za pomocą chemii Bayrol?

Wszyscy właściciele basenów ogrodowych z całą pewnością często zadają sobie pytanie czy aby woda w ich basenie na pewno jest czysta i bezpieczna do korzystania? Wiadomo, że nikt, nie będzie ciągle nalewał świeżej wody do basenu. Oznaczałoby to nie tylko ogromne rachunki za wodę, ale też brak dbałości o nasze środowisko, w którym woda jest na wagę złota.Jak utrzymać wodę w basenie w odpowiem stanie czystości?

Najczęściej wykorzystywany do oczyszczania wody jest chlor, który jest skuteczny i w miarę tani. W basenach bardzo często mamy do czynienia ze specjalnymi dozownikami chloru, które pływają swobodnie w basenie. Po prostu wrzucamy do nich tabletki z chlorem. Dlaczego stosuje się akurat chlor?

Bez chloru woda może mieć brzydki zapach , kolor i posiadać wiele bakterii. Chlor bardzo znacznie ogranicza ich działanie dzięki czemu woda nabiera pięknego błękitnego koloru i staje się o wiele bardziej przejrzysta.

Chlor zabija większość niebezpiecznych dla zdrowia bakterii.
Chlor Bayrol dostępny jest na naszej stronie, na przykład Chlorilong Ultimate 7
oferujemy chlor renomowanej firmy ,,Bayrol” Opakowanie 4,8 kg zawiera 16 tabletek każda po 300g lub Complete-Easy chlor w saszetkach

Istnieją inne sposoby uzdatniania wody basenowej – jednym z nich jest metoda na bazie aktywnego tlenu. Zasada działania aktywnego tlenu jest zbliżona do działania chloru. Bakterie, wirusy oraz wszelkie pozostałe zanieczyszczenia, które znajdują się w wodzie basenowej utleniane są przez zawarte w preparatach aktywne składniki. Przy tym sposobie oczyszczania basenu nie ma charakterystycznego zapachu jaki pojawia się przy metodzie chlorowej. Woda jest bardzo przyjemna i miękka. Przy metodzie tlenowej zalecane jest raz na 5-6 tygodni przechlorowanie basenu chlorem w granulkach, który wcześniej należy rozpuścić w letniej wodzie. Metoda aktywnego tlenu wybierana jest przez wielu prywatnych użytkowników basenu, a szczególnie tych którzy są uczuleni na chlor. Polecamy naszą chemię basenową służącą do dezynfekcji tlenowej z firmy Bayrol, na przykład Soft-Easy.
Całą ofertę naszej chemii basenowej znajdziesz na stronie https://www.e-ogrod.com.pl/pl/c/Chemia-basenowa/152, gdzie znajdziecie nie tylko tlen i chlor do basenu, ale również wiele innych praktycznych przyrządów, które pomogą zadbać o przydomowy basen.

Depositphotos_55035737_ds