Jak profesjonalnie analizować stan wody w basenie?
20 marca 2019
Dlaczego warto zainwestować w oświetlenie basenu?
14 maja 2019
Pokaż wszystko

Wybierz najlepszy odkurzacz basenowy

External view of a contemporary house with pool at dusk

odkurzacz-do-basenu-Dolphin-S100-Dolphin-S200-Dolphin-S300i-min

Jak wybrać najlepszy odkurzacz do Twojego basenu?

Dlaczego opłaca się zainwestować w odkurzacz do basenu?

Odkurzacz basenowy pomaga szybko i dokładnie wyczyścić nawet duży basen. Jak wiadomo, czysty basen zapewnia wysoki komfort jego użytkowania.

Ręczne czyszczenie basenu to duże wyzwanie i spory wydatek energetyczny. Znacznie lepiej jest więc oszczędzić sobie czasu i zainwestować w urządzenie czyszczące.

Odkurzacz automatyczny nadaje się do czyszczenia dna oraz ścian basenu. Usunie z nich różne zanieczyszczenia, takie jak osady, piasek, kolonie mikroorganizmów oraz inne zabrudzenia. Dużą zaletą jest, że aby wyczyścić basen przy użyciu odkurzacza, wcale nie trzeba wypuszczać z niego wody. Sprawia to, że możemy zaoszczędzić dzięki rzadszej wymianie wody.

Jakie są rodzaje odkurzaczy basenowych?

Decydując się na odkurzacz basenowy masz do wyboru dwa zasadnicze rodzaje – odkurzacze automatyczne i półautomatyczne. Właściciele mniejszych basenów mogą zakupić wygodne odkurzacze ręczne oraz szczotki.

Odkurzacze automatyczne do basenu

Basenowe odkurzacze automatyczne to najwyższy komfort użytkowania. Wykonują całą pracę same, a jedyne co musisz zrobić to wpuścić urządzenie do basenu i włączyć przycisk na panelu sterującym – transformatorze. Odkurzacze automatyczne z łatwością wspinają się po ścianach basenu, pokonują także schodki i inne przeszkody, pozostawiając powierzchnię idealnie czystą.

Półautomatyczne odkurzacze basenowe

Odkurzacze półautomatyczne świetnie usuwają zanieczyszczenia nawet z basenu pełnego wody. Jednak w przeciwieństwie do odkurzaczy automatycznych nie unikniemy odrobiny wysiłku.

Niektóre modele wymagają podłączenia do lub filtra piaskowego. Odkurzacze półautomatyczne różnią się długością przewodu zasilającego, wydajnością pompy czy szerokością czyszczenia. Przed dokonaniem zakupu należy również zwrócić uwagę na rodzaj wykończenia basenu dla której dany odkurzacz jest polecany.

Odkurzacze ręczne

Odkurzacze ręczne posiadają wysokiej jakości szczotkę czyszczącą oraz przyłącze na wąż basenowy o średnicy 32 mm i 38 mm. Można wygodnie umyć z ich pomocą niewielki basen.

Najlepszy odkurzacz dla Twojego basenu

Najlepszy model odkurzacz to ten najbardziej dopasowany do Twoich potrzeb. W zależności od tego ile chcesz przeznaczyć czasu na czyszczenie basenu oraz ile chcesz zainwestować w urządzenie, możesz podjąć odpowiednią decyzję. Najważniejsze, aby odkurzacz basenowy pochodził od sprawdzonego producenta, co zapewnia jego odpowiednią jakość.