Poznaj nowe rozwiązanie dla domowego basenu.
24 kwietnia 2020
Poznaj zalety odkurzacza Dolphin M600
11 lipca 2020
Pokaż wszystko

Czy wiesz co to jest aquacycyling?

To coraz bardziej popularna forma aktywności. Polega ona na jeździe w wodzie na specjalnym rowerze. Ten rodzaj treningu mogą uprawiać wszyscy, a szczególnie zalecana jest przy urazach, problemach z kręgosłupem oraz dla osób walczących z nadwagą.

Woda z jednej strony sprawia, że stawy i ścięgna nie są obciążone, tak jak w przypadku tradycyjnych ćwiczeń siłowych, a z drugiej opór stawiany przez wodę pozwala na zintensyfikowanie wysiłku, a więc szybszą redukcję tkanki tłuszczowej, poprawę pracy serca oraz płuc. Ćwiczenia w basenie mają jeszcze tę zaletę, że w ich trakcie woda wykonuje masaż limfatyczny, dzięki czemu organizm pozbywa się zbędnych produkcji przemiany materii oraz oczyszcza się z toksyn.

Jeżeli rower nie jest twoją pasją i nie chcesz w basenie jedynie pływać, to możesz skorzystać z innych form aktywności takich jak aqua aerobik, czy gimnastyka w wodzie. Tak forma ruchu pozwala wzmocnić mięśnie nóg, brzucha, rąk i pleców. Pokonanie oporu wody w trakcie ćwiczeń wymaga tyle wysiłku ile tradycyjne ćwiczenia z obciążeniem, jednak woda sprawia, że ciało nie jest narażone na przeciążenia i urazy. Zaletą takich ćwiczeń jest również to, że woda świetnie relaksuje i poprawia mikrokrążenie. Tego typu aktywność można uatrakcyjnić wyposażając basen w odpowiednie akcesoria takie jak aqua hantle, aqua stepy, czy specjalne obciążenie.

W obecnych czasach coraz większą popularnością cieszy się również nurkowanie. Wiele osób jest zafascynowanych podwodnym światem i rozpoczyna naukę nurkowania. Oczywiście najlepiej do takiej nauki sprawdza się basen wyposażony w odpowiednie akcesoria.

Basen może być również miejscem beztroskiej zabawy. Wystarczy zamontować zjeżdżalnie czy trampolinę, a pozytywnych emocji i śmiechu będzie bardzo dużo. Lądowanie w wodzie lubią przecież wszyscy i duzi i mali.

Warto również pomyśleć o wygodnym leżaku, na którym będzie można odpocząć w trakcie wodnych aktywności, czy zrelaksować się w piękny słoneczny dzień.

Zapraszamy do naszego sklepu internetowego, znajdziesz tutaj szeroki wybór akcesoriów, które pozwolą Ci na spędzanie czasu na basenie, w sposób ciekawy i różnorodny.