Czym kierować się podczas zakupu pieca elektrycznego do sauny?
29 stycznia 2020
Poznaj nowe rozwiązanie dla domowego basenu.
24 kwietnia 2020
Pokaż wszystko

Jak wybrać pompę ciepła do basenu?

Kąpiele w basenie to nie tylko świetna rozrywka, relaks ale również bardzo dobry pomysł na aktywne spędzanie wolnego czasu. To także doskonała okazja do poprawienia kondycji i stanu zdrowia.

Niestety w naszym klimacie korzystanie z otwartego basenu kąpielowego ogranicza się do około  kilkudziesięciu dni w roku. Ale mamy dobre rozwiązanie dla wszystkich miłośników kąpieli – pompa ciepła do basenu, która pozwala przedłużyć ten czas nawet trzykrotnie! Urządzenie podnosi temperaturę wody do optymalnej dla nas – dzięki temu kąpiel staje się dużo przyjemniejsza i w dużym stopniu uniezależnia nasz relaks w wodzie od pogody. Pompy ciepła to także realne korzyści ekonomiczne a jednocześnie prawdziwy komfort użytkowania.

Pompa ciepła do basenu pobiera ciepło z powietrza atmosferycznego i ogrzewa nim wodę w basenie. Jest urządzeniem korzystającym w większości z bezpłatnej energii odnawialnej. Urządzenie pobiera bardzo niewiele prądu i jest w pełni automatyczne (lub zdalnie sterowane). Pompa ciepła jest w tej chwili obok wymienników najlepszym sposobem ogrzewania wody w basenie.

Jak wybrać odpowiednią pompę ciepła do naszego basenu?

Należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

  • energooszczędność ( współczynnik wydajności COP );
  • powierzchnię basenu, którą oddaje on ciepło (inne będą straty ku górze, a inne do gruntu);
  • obudowę (basen kryty, odkryty, przykrywany folią);
  • pożądaną temperaturę wody basenowej (im wyższa, tym większa moc pompy);
  • temperaturę panującą na zewnątrz, gdy korzystamy z basenu;
  • izolacyjność osłony basenu;
  • zyski ciepła od słońca.

Specjalne pompy ciepła do ogrzewania basenów są świetnym rozwiązaniem – bardzo dobrą alternatywą dla innych systemów grzewczych. Przede wszystkim użytkownicy doceniają dużo niższe koszty eksploatacyjne oraz komfort użytkowania, pozwalając na zdecydowane wydłużenie sezonu kąpielowego. Automatyzacja, prosta obsługa i montaż również zdecydowanie przemawiają na korzyść basenowych pomp ciepła.

Na naszej stronie internetowej znajdą Państwo różnorodne pompy ciepła, zarówno te o mniejszej jak i większej mocy – renomowanych producentów takich jak Fairland, Tebas, Hydro-Pro i GRE. Nie wiesz jaka pompa ciepła będzie idealna do twojego basenu? Nasi doradcy zawsze służą pomocą – zarówno przy wyborze jak i późniejszym  montażu urządzenia w basenie.